hydrografika

Prázdny košík

Doprava nad 100€ Zdarma (platí pre SVK)

hydro1Hydrografika je modernou a dômyselnou technológiou potláčania predmetov. Taktiež známa pod anglickým pojmom Water-trasfer printing alebo menej odborným, avšak o to jednoduchším výrazom Hydrodipping, čo v doslovnom preklade znamená hydro, resp. vodné namáčanie.

 

Technológia hydrografiky

Hydrografická tlač môže byť aplikovaná na kovy, plasty, sklo, drevo a na mnoho iných materiálov a jej technologický postup umožňuje dokonalé potlačenie predmetov aj komplikovaných tvarov. Potláčaný objekt sa pred samotným procesom dôkladne pripraví očistením a nanesením podkladovej farby.

hydro2Hydrografická (PVA) fólia je potlačená grafickým obrazcom. Fólia príslušných rozmerov sa následne položí na hladinu vody v hydrografickej aplikačnej vani. Po niekoľkých sekundách sa na fóliu aplikuje špeciálny chemický aktivátor, ktorý v priebehu niekoľkých sekúnd hydrografickú fóliu rozpustí a na hladine vody zostane plávať len špeciálna farba, ktorá bola nanesená na hydrografickej fólií.

Následne sa objekt resp. predmet určený na potlač pomaly ponorí cez vrstvu farby do aplikačnej vane, pričom farba dokonale priľne a skopíruje povrch potláčaného predmetu. Po následnom umytí a osušení potláčaného predmetu sa tento opatrí vrchnou vrstvou krycieho laku, ktorý podľa požiadavky vytvorí matný alebo lesklý no predovšetkým odolný a jedinečný povrch.

 

Využitie hydrografiky

Auto-moto tuning

hydro3Výsledný efekt hydrografickej tlače je skutočne pôsobivý a elegantný. Použitím hydrografickej fólie s karbónovým vzorom je možné dosiahnuť dokonalú imitáciu skutočných karbónových vlákien napríklad interiérových a exteriérových častí automobilov, akými sú interiérové plasty, plasty spätných zrkadiel, hliníkových alebo plechových diskov a podobne. Vernými imitáciami sú taktiež fólie s potlačou dreva, kameňa, kovu ale i rôzne druhy kamuflážnych a maskáčových vzorov.

Elektro a domácnosť

Ďalšou atraktívnou oblasťou využitia hydrografickej tlače je napríklad potlač elektroinštalačných komponentov a to: vypínače, zásuvky, poistkové skrine, svietidlá. Taktiež je využiteľná pre potlač plastových krytov notebookov, mobilných telefónov či rôznych domácich spotrebičov, ktorým tak dodá exkluzívny a luxusný vzhľad.

 

 

Viac ukážok nájdete v našej galérii

 

Potlač predmetov a jednotlivých dielov - orientačné ceny

Diel / Predmet Orientačná cena
kryty mobilných telefónov, elektrické zásuvky, vypínače, veká palivových nádržía ostatné drobné auto-moto diely od 20 €
spätné zrkadlá, stredové panely, menšie bytové doplnky od 30 €
prilby, motocyklové plasty, stredne veľké auto diely od 40 €
Hliníkové disky, palivové nádrže motockylov, kryty motorov od 50 €
predné / zadné automobilové nárazníky, krídla, spojlery, prahy, dvierka kuchynských liniek

od 70 €

Cenová ponuka

 

Ceny služieb uvedené v cenníku majú informatívny charakter. Presná cena sa stanovuje na každý projekt individuálne. Uvedené ceny zahŕňajú prípravu podkladu, nanesenie podkladovej farby, potlač vybraným dekorom, nanesenie vrchného laku, leštenie.

Demontáž a montáž jednotlivých dielov zabezpečuje zákazník, po dohode môže demontáž a montáž dielu zabezpečiť naša spoločnosť. Hliníkové disky je nutné k potlači zabezpečiť bez pneumatík a ventilov.

Všetky ceny sú uvedené s DPH 20%.

Fólie v našom eshope

d465-1
D465-1A
11,90 €
Bez DPH9,92 €
x291a_
X291A
11,90 €
Bez DPH9,92 €
l046a_
L046A
11,90 €
Bez DPH9,92 €
s070d
S070A
11,90 €
Bez DPH9,92 €

3mcolorcentrumfinixasataspiesheckertesaupol

Chcem informácie o novinkách, akciách a zaujímavých projektoch